Jeanologia’dan Devrimci HDR Çözümü

Jeanologia, işaretleme süresini %30’a kadar düşüren devrimci yeni nesil çözümü HDR lazerini tanıttı. Konfeksiyon bitirme işlemleri için sürdürülebilir teknolojilerde lider İspanyol şirketi, tekstil endüstrisinde lazer üretiminde yeni bir dönem başlatan, basitleştirilmiş tasarımla yeni hiperbolik sistemi Yüksek Dinamik Gamı (High Dynamic Range – HDR lazer ) tasarladı ve patentledi.

Bu yenilikçi teknoloji tasarımcılara ne görüyorlarsa onu elde etmeyi garanti ediyor. Çünkü Jeanologia’nın HDR sistemi imajın dinamik tonlarının kontrasını artırır, böylece gerçekliğe daha yakın bir derinlik düzeyi elde edilir ve sonuçta daha doğal ve 3D tasarıma ulaşılır. Lazer kullanarak gerçekleşe üretim, asla eskisiyle ayı olmayacak, HDR tekstil endüstrisinde yeni bir dönem başlattı.

Jeanologia son 5 yıldır Jean bitim işlemindeki kirletici prosesleri ortadan kaldırmak, tekstil endüstrisinde PP srey veya elle aşındırma işlemlerini ortadan kaldırmaya yardımcı olan yenilikçi çözümler geliştirmeye odaklandı. Artık, tasarımın basitleştirilmesi, endüstride ortak bir dil yaratılması, tasarımcıların zamandan tasarruf etmesi ve yaratıcılığın arttırılması ve ikincil niteliklerden kaçınılarak bir adım daha ileri gitti. Yüksek Dinamik Gam (High Dynamic Range – HDR lazer ) patenti, Jeanologia’nın Çin’deki denim endüstrisinin, dünya gücü Jean üretimlerinin bakımlarına izin vererek, verimlilik ve sürdürülebilirlik yönünde ihtiyaç duyduğu dönüşümü destekleyen küresel çözümler sunma amacının bir parçasını oluşturuyor.

Asya Pasifik Bölümü Müdürü Borja Trénor; “Çin’deki üretim maliyetleri giderek daha pahalı olurken, Güneydoğu Asya ülkeleri zorlu birer rakip haline geliyor. Jeanologia teknolojisi geleneksel olarak ucuz emek temelli endüstri modelini değiştirme fırsatı yaratıyor ve verimlilik arttıran ve maliyetleri düşüren teknoloji destekli bir modele doğru ilerletiyor” dedi.

Trénor şunları söyledi; “Mevcut coğrafyadan ayakta kalmak isteyen Çinli şirketler, işgücünün daha ucuz olduğu ülkelere taşınmayı önlemek istiyorlarsa, bu dönüşümü şu dört temel direğe oturtarak teknolojik bir sıçrama yapmak zorundadır; verimlilik, yenilik, hız ve ekoloji..

Jeanologia: Tekstil teknolojisinde liderler

1993 bu yana, parçalayıcı teknolojisi ve bilgi birikimi sayesinde misyonu, etik, sürdürülebilir ve eko-verimli bir tekstil ve konfeksiyon sektörü yaratmaktır. Firmanın lazer, G2 ozon ve e-akış sistemi tekstil endüstrisinde devrim yarattı. Su, enerji ve kimyasallardan tasarruf ederken atık ve zehirli emisyonları ortadan kaldıran sonsuz tasarım olanakları ve hazırgiyim bitim işlemi sunuyor.

Şu anda İspanyol şirket 5 kıtada müşterilere sahip. ABD, Meksika, Kolombiya, Brezilya, Almanya, İtalya, Portekiz, Hindistan, Çin, Rusya, Japonya, Fas, Bangladeş, Pakistan, Türkiye, Tunus ve Vietnam dahil olmak üzere 50 ülkeye ulaşan makine ve servislerinin ihracatı, toplam cironun %90’ını oluşturuyor.

Levi’s, Polo Jeans, Abercrombie&Fitch, Edwin Japan, Pepe Jeans, Diesel, Tommy Hilfiger, CK, Jack & Jones, Replay gibi en büyük Pazar markaları ve GAP, Uniqlo, M&S, H&M ve diğer önemli perakendeciler, şirket tarafından geliştirilen teknolojiyi kullanarak, Jeanologia’ya güveniyor.