Oerlikon Barmag Huitong Engineering ilk PBS tesisini işletime aldı

Gelecek trendi biyolojik olarak parçalanabilen polimerler

Ocak 2021’in başında Çin’in Liaoning eyaletinin Dalian şehrindeki Yingkou Kanghui Petrochemical Co. Ltd.’de polibütilen süksinat (PBS) için bir polikondenzasyon tesisi faaliyete geçirildi. Oerlikon Barmag Huitong Engineering’in ekipman ve mühendislik sağladığı PBS tesisi, günlük 100 ton üretim kapasitesine sahip.

Biyolojik olarak parçalanabilen filmler için yüksek viskoziteli yongalar üretiliyor. Bu şekilde, Hengli Group’un bir yan kuruluşu olan Yingkou Kanghui, Çin dışından da gelen biyolojik olarak parçalanabilir polimer ürünlere yönelik artan talebe yanıt veriyor. 2011 yılında kurulan Yingkou Kanghui Petrochemical Co., Ltd., ağırlıklı olarak polyester yonga ve film üretmektedir. PBS üretimine girmesiyle birlikte, şirket kendisini biyopolimer üretimi alanında bir öncü olarak konumlandırıyor: Sadece okyanuslarda değil, büyük miktarlarda plastik atıklar düşünüldüğünde, biyopolimerler geleceğin malzemeleri olarak görülüyor.

Yingkou Kanghui Petrochemical Co., Ltd.’deki yeni tesis sözleşmenin imzalanmasından itibaren yaklaşık 14 ay içerisinde Oerlikon Barmag Huitong Engineering’in desteği ile faaliyete geçirildi.

Yingkou Kanghui Petrochemical Co. Ltd.’deki PBS tesisi sadece 14 ayda üretime hazır hale getirildi. Başlangıç olarak şirket, tesiste biyolojik olarak parçalanabilen polibütilen adipat tereftalat (PBAT) kopolimerleri üretiyor.

Daha fazla bilgi için:

Susanne Beyer

Pazarlama, Kurumsal İletişim

ve Halkla İlişkiler

Tel. +49 2191 67 1526

Faks +49 2191 67 1313

susanne.beyer@oerlikon.com

André Wissenberg

Pazarlama, Kurumsal İletişim

ve Halkla İlişkiler

Tel. +49 2191 67 2331

Faks +49 2191 67 1313

andre.wissenberg@oerlikon.com