Sanko Tekstil Saurer’in Yeni Nesil Kompakt Eğirme Makinesini Tercih Etti

“Yeni ZinserImpact 72XL gelecekteki modernizasyon stratejimizde önemli bir yapı taşı olacak.”

Saurer, Sanko Tekstil’e toplamda 82.944 adet eğirme ve bükme iğine sahip 48 ZinserImpact 72XL kompakt eğirme makinası tedarik etti. Bu yeni nesil makineyi kullanan dünya çapındaki ilk müşterilerden biri olan uluslararası Türk tekstil şirketi Sanko, yıllardır ring eğirme uzmanı Saurer ile sağlam bir iş bağı oluşturdu.

Dünya pazarı için markalı iplikler

1904 yılında kurulan Sanko Tekstil, günde yaklaşık 250 ton iplik üretmekte ve bugün iplik ve örme bölümünde toplam 2520 kişi istihdam etmektedir. Sanko, 2000 yılında kurulan Tekstil İnovasyon Merkezi ile geliştirdiği, başarılı iplik markası Zeugma® ve diğer markalarıyla yeni tekstil ürünleri geliştirmeye devam ediyor. Sanko, organik pamuğun işlenmesinde öncü şirketlerden biri olarak yer alyor: 2002 yılında Sanko, organik pamuk üretmek için kurduğu fabrikasıyla dünyanın ilk sertifikalı organik iplik işletmelerinden birini devraldı.

Bu başarılı şirket, yeni nesil ZinserImpact 72XL’i seçerek, rekabette öne geçme iddiasının altını çiziyor. Sanko, Saurer’in en modern ring eğirme makinalarıyla rekabet avantajını daha da artırmak istiyor.

Verimlilik ve kalite için en yüksek teknoloji

Sanko, fitil üretimi ve kompakt eğirme makinelerinden oluşan esnek ve yüksek verimli bir genel çözüm yatırımı yaparak üretimde faydayı en üst seviyeye çıkarıyor. Fitil, toplam 1 152 iğ ile altı ZinserSpeed 5A tarafından tedarik ediliyor. RoWeLift transfer istasyonu, RoWeClean tüp temizleme sistemi, RoWeStore boş tüp deposu ve dünyanın en etkili takım değiştirme teknolojisi ile donatılmış fitil makineleri maksimum maliyet etkinliği sağlıyor.

ZinserSpeed 5A, Autoflow FlexFlow sistemi ile kompakt eğirme makinelerine bağlanıyor ve bu, fitil makinelerinin ring eğirme makinelerine daha esnek bir şekilde atanmasını ve işlemsel planlamada optimizasyon için yüksek potansiyel sağlıyor.

Her biri 1728 iğe sahip olan 48 ZinserImpact 72XL makinesi, sahadaki mekânsal duruma mükemmel bir şekilde uyarlanmıştır. Bu, metrekare üretim alanı başına en uygun üretim üretim çıktılarının optimum oranı sonuçlandı.

ZinserImpact 72XL’in merkezi FlexiDrive, tüm makine uzunluğu boyunca tutarlı iplik kalitesi sağlıyor. Kendi kendini temizleyen kompakt eğirme teknolojisi Impact FX, sabit kompakt gücü sayesinde en ekonomik ve en yüksek kaliteyi garanti edebiliyor. Makineler, yüksek hız aralığında gürültü emisyonlarını, titreşimleri ve enerji tüketimini daha da azaltarak CS1 S premium iş çıkrığı ile donatıldı.

Kapsamlı uygulama yelpazesiyle ZinserImpact 72XL, Sanko’ya kesin bir esneklik karı sunuyor. Örneğin, inovatif iplikler için Türk trendini belirleyen şirket, yeni kreasyonlarla kendini tekstil pazarlarında ayrı kılmak için ekonomik FancyDraft fantezi iplik fonksiyonuna güveniyor.

Yeni Zinser kompakt eğirme işletmesi bu yıl faaliyete geçecek. Bu ileriye dönük modernizasyon stratejisi sayesinde, Sanko’nun makine takımı dünyanın en yenilikçi ve verimli ürünlerinden haline geliyor. Sanko Holding Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Konukoğlu gerçekleşen görüşmelerde şu ifadelerde bulundu:“Saurer’in öncü teknolojilerine yıllardır güveniyoruz. Yeni ZinserImpact 72XL gelecekteki modernizasyon stratejimizde önemli bir yapı taşı olacak.”