Yeni Perdeler ve Sürdürülebilir Havlu Ürünleri

KARL MAYER, Heimtextile Fuarı’nda gerçekleştirlecek bir şirket içi gösteride trendleri belirleyecek.

Yaklaşık 40 yıl sonra ilk kez Frankfurt / Main’da düzenlenen Heimtextil Fuarı’na tekrar katılmayı planlayan yenilikçi tekstil makinesi üreticisi KARL MAYER, 8 – 11 Ocak 2019 tarihleri arasında düzenlenecek olan fuarda, havlu kumaşlar ve perdeler konusunda dünya çapında bazı yeniliklerini sergileyecek. Bu amaçla şirket, organizatörlerden fuarın Trend Forum’unda yer alan bir stant edindi. KARL MAYER, danışma standı ile Salon 3.0’da Stand K 65’de hazır bulunacak.  Aynı zamanda kurum içi bir gösteri, şirketin servis otobüsü ile kolayca ulaşılabilen Obertshausen’daki genel merkezinde gerçekleştirilecek. Burada makineler ve yeni tekstil gelişmeleri gösterilecek.

KARL MAYER, yeni faaliyetlerini WEFT.FASHION markası altında Heimtextil için atkı çözgüsü örme alanında bir araya getirecek. Şirket bu amaçla, kurum içi gösteri için yeni bir atkı perdesi ürünü üretecek. Bu ürün şu anda modaya uygun deseni ve abartılı görünümde tasarımından dolayı büyüleyici etkiye sahip. Yeni atkı perdesi ürünü, sofistike süslü ipliği ile çözgü-örme atkı perdesine tamamen yeni bir yüz kazandırdı. Bu ürün için KARL MAYER son derece cazip fiyat-performans oranına sahip yeni bir atkı ekleme çözgü örme makinesini duyurdu.

ÇÖZGÜ ÖRME verim avantajları ile üretilen yeni EV TEKSTİLİ

Ayrıca, havlu segmenti için bir makine prömiyeri olacak. KARL MAYER TM 4 TS-EL’yi 193ʺ’lik bir çalışma genişliğinde ve Almanya’da E 28’in ölçüsünde ilk kez gösterecek. Bu verimli makine, devrim yaratan bir tekstil yeniliği üreterek Obertshausen’de, yüksek performansını ortaya çıkaracak. Bu ürün, dış yüzdeki mikro fiberlerden yapılmış yumuşak bir kadife katmana ve çift yüzlü, çözgü-örme havlu kumaş ve iç tarafta pamuktan yapılmış emici bir yüzeye sahip. Bornozlar için bu ürün sadece fonksiyonel ve şık değil, aynı zamanda dokuma muadilleri ile karşılaştırıldığında, bu üretim için kullanılan makine teknolojisi sayesinde çevre koruma açısından avantajlar gösteriyor.