BRÜCKNER Makinaları Endonezya Pazarında

Endonezyalı tekstil şirketi BRÜCKNER’in Altıncı Germe-Kurutma Makinası‘ndan memnun.

Dünyadaki en önemli giyim ve tekstil ihraç eden ülkelerden biri olan Endonezya’da 45 yılı aşkın bir süredir tekstil sektörüne yönelik faaliyetlerine devam eden HARAPAN KURNIA, sadece yüksek kaliteli kumaşlar üretip satmaya değil, aynı zamanda daha çevre dostu bir süreçte onları üretmeye çalışıyor. HARAPAN KURNIA, ISO9001, Oekotex ve USA Cotton sertifikasına sahiptir ve yerel sosyal sorumluluğa odaklı işler yapmaktadır. Şirketin hedefi, Endonezya’nın yetenekli insan kaynakları tarafından desteklenen modern ve çevre dostu teknoloji ile yeni ve şık ürünler geliştirerek tekstil sektöründe lider olmaktır.

Şirketin toplamda 300 çalışanı, her yıl yaklaşık olarak 50 milyon Euro toplam satışı vardır ve yıllık gelişme oranı %20’dir. HARAPAN KURNIA, yerel pazarda ve ihracatta orta ve üst moda giyim, yüzme ve spor giyim, bayan ve erkek kıyafeti üretmektedir. Şirketin ürünlerinin % 95’i triko ve geri kalanı ise dokuma kumaşıdır. Ürünlerin % 35’e kadarı spandeks içeriği ile pamuk, selüloz ve harmanlanmış malzemeden yapılmıştır.

HARAPAN KURNIA, iki ayrı bölgede beş BRÜCKNER makinesine sahip olmakla beraber kullandığı makinanın, doğru otomasyon, doğru kontrol sistemi ve optimize edilmiş geri kazanım ısı sisteminden de çok memnun kalmıştır. Bu memnuniyetin bir başka noktası da satış sonrası desteğin iyi olmasından kaynaklanmaktadır. Endonezyalı şirket, BRÜCKNER’in germe kurutma makinasının avantajlarına, diğer üreticilerden daha az yatırım alan makinelerle karşılaştırıldığı zaman ikna olmuştur. HARAPAN KURNIA, altıncı BRÜCKNER makinasını satın almayı kararlaştırırken daha iyi makine ayarını, daha iyi kaliteyi ve satış desteğini belirleyici özellik görmüştür. BRÜCKNER ortağı olarak HARAPAN KURNIA, son ihracat pazarları için sürekli ürün geliştirmeyi hedeflemekte ve Endonezya’da yüksek kaliteli örme kumaşlar için pazar lideri konumunu sürdürmeyi amaçlamaktadır.