Loepfe Yönetimi Daha Yeşil Bir Gelecek İçin Kararlı

Loepfe Brothers Ltd.’in yönetimi, şirketin çevresel sürdürülebilirlik konusundaki çabalarını artırmaya karar verdi.

Leopfe Şirketi daha önce yeşil bir geleceğe yönelik çeşitli faaliyetlerde bulunmuştu. Şirket, elektrik sağlayıcısının sadece yenilenebilir kaynaklardan sağlanacağını garanti ederek, hizmet sağlayıcısı ile bir sözleşme imzaladı. Devre kartlarının üretiminde dalga lehimleme işlemi adım adım ortadan kaldırılarak, enerji tüketimi ve gerekli olan kalay-lehim miktarı önemli ölçüde azalacak. Aynı zamanda elektronik imalatta da izopropanol kullanımı azaltılacak.

“Şirketimiz yeşil bir geleceğin doğru yolunda emin adımlarla ilerliyor.”

Satış ve Pazarlama Müdürü Silvano Auciello, “Kaynak tasarrufu yapmak, süreçlerimizin ve ürünlerimizin enerji verimliliğini artırmak ve genel olarak çevresel etkiyi azaltmak için kendimize söz veriyoruz.” dedi.

Tekrar kullanılabilir ambalaj 

Loepfe’nin paketlenmiş ürünlerinde köpürtülmüş polistiren artık olmayacak, bunu yerine biyolojik bozunmayan malzeme, karton veya tekrar kullanılabilir ambalaj ile değiştirilecek. Ayrıca şu anda Wetzikon’daki Loepfe’nin merkezinde küçük tedbirler uygulanmakta. Örneğin, atık yalnızca sonuç olarak ayrılmayıp aynı zamanda çevresel yükü en aza indirmek için sertifikalı bir yükleyici tarafından da alınacak.

Bu tüm önlemlerin bir sonucu olarak, Loepfe ürünlerinde ve şirketin tamanımda karbon ayak izleri gelecekte daha düşük olacak.